One Design

Svet je dnes plný nerovnosti.

V Sailing Forever sa snažíme o túto negáciu a zakúpením flotily lodí One Design umožňujeme všetkým námorníkom a milovníkovi mora plaviť sa na rovnakých plachetniciach. Plavidlá sú s rovnakou rýchlosťou, vybavením a výkonom, aby mohla vyhrať tá najlepšia posádka. Toto je mimoriadne dôležité, ak plánujete budovať tím. Každá posádka si môže rovnako užívať súťaž a krásu jadranských ostrovov.
Naša flotila One Design má 10x Beneteau First 45 a 10x Beneteau First 35. Hneď od začiatku sme si vybrali lode postavené v najväčšej svetovej lodenici plachetníc Beneteau z ich Prvej línie. Tieto lode sú nielen krásne ale aj masívne, robustné a elegantné. Čo je však pre nás ešte dôležitejšie je, že náš hosť si zaslúži len tie najkvalitnejšie platetnice.
Regata nie sú len lode a ako dlhoroční, skúsení námorníci, si to dobre uvedomujeme. Preto v našom lodiarskom klube organizujeme všetko tak, aby sa váš čas strávený na lodi stal pre vás tým najpríjemnejším zážitkom. S týmto zámerom zabezpečujeme všetky doklady , ktoré je potrebné vybaviť s Chorvátskou plachetnicovou federáciou a prístavným kapitanátom. Taktiež poskytujeme technickú podporu pred a počas vašej plavby. Ak jeden z našich technikov odchádza s vami ako organizačný dozor, aby vám pomáhal s opravami, kotvením, sprievodcovckými službami , a.i. . Cena za naše služby zahŕňa bóje (značky) a ich kotvy, laná, vlajky, videoprojektor, reproduktory, DJ konzolu s mikrofónom. Máme tiež 2 lamely, ktoré vám pomôžu pri nastavovaní značky. Úzko spolupracujeme s poprednými chorvátskymi jachtárskymi rozhodcami a môžeme zabezpečiť ich prítomnosť na vašej akcii.
First 35 Regatta version Yacht Charter Croatia

First 35 Regatta verzia

 
First 45 Regatta version Yacht Charter Croatia

First 45 Regatta verzia

 
V Chorvátsku je v súčasnosti k dispozícii niekoľko flotíl One design. Pokiaľ ide o našich kolegov, považujeme sa za najlepších z nasledujúcich dôvodov: Vybrali sme si tie najlepšie lode z ponuky na trhu, s tým najlepším vybavením, aké sa len dalo zadovážiť.
Plachetnice
Ako skúsení námorníci sme sa vyhli lacným dakronovým a horizontálne strihaným plachtám, pretože tieto plachty sú viac namáhané vetrom a strácajú svoj tvar. Naša flotila má plachty vyrobené zo sieťovinového materiálu Spectra-Hydra s trojradiálnym strihom, všetky starostlivo zvolené tvorcami One Sails. Predná plachta je v skutočnosti 106% JIB – ľahko ovládaná v silnom nápore vetra, dostatočne veľká na plachtenie v ľahkých vetroch. Hlavná plachta má 5 plných latínov. V prvej 45 plavidlovej flotile pomáha systém Harken Battcar s plnohodnotnými lištami zdvíhať, spúšťať a kasať hlavnú plachtu, spolu so špeciálne objednaným elektrickým navijakom pre jednoduchšie zdvíhanie plachiet. Systém Lazy bag umožňuje ľahké a plynulé spúšťanie plachty.
Zdvíhacie zariadenie, vybavenie a systémy
Lode majú regatové stožiare s tyčovou výbavou, ktorá je odolnejšia a oveľa menej sa naťahuje ako bežný drôt. Genoa sheets sú vylepšené tiahlom s kladkou (barber haulerom) na dosiahnutie lepšieho výkonu proti vetru. Laná sú výrobkom francúzskej spoločnosti Cousin a sú zmesou kvalitného polyesteru a povrazov na dvíhanie a spúšťanie (halyards).
Podvodné časti
Podvodný trup je potiahnutý 3 vrstvami antifoulingu International Micron Extra. Tento typ protišmykovej farby je veľmi odolný a nevybledne, takže loď je čistá a pripravená na plachtenie.
Bezpečnosť
Zdvihol sa vietor a vy plachtíte so záchrannou vestou? Štandardné záchranné vesty sťažujú pohyb na palube, nieto ešte plachtenie v regate. Naše lode sú od začiatku vybavené automatickými nafukovacími záchrannými vestami s integrovaným postrojom.
Označovanie lodí
Naše lode majú veľké čísla na prove, vďaka čomu sa ľahšie rozlišujú. Lode First 45 majú čísla 1-15 a First 35 sú označené číslami 16-25. Tieto čísla sú len označenia a sú umiestnené čo najbližšie pri prove. Radi by ste umiestnili vaše nálepky na provu? Žiadny problém, vaše logo môže byť, vpredu, ponechávajúc priestor pre Vášho sponzora.
Bóje, laná, gumové člny, hudba atď.
Pre regaty sú potrebné extra bóje, laná, kotvy, vlajky, trumpety … My to všetko pre Vás máme! Samozrejme, bóje sú označené naším logom, znovu však máte dostatok priestoru pre loga sponzora. Bóje s kotvami sú zahrnuté v cene prenájmu lode, ako aj DJ konzola s reproduktormi a mikrofón. Všetko čo budete mať na starosti je hudba. Máme tiež malé gumové člny so zvláštnym Lolivul 5.9 so špeciálnym hlbokým dnom v tvare V, prívesné Honda 90 HP a Arimar 650 s Yamaha 150 HP.
Tím
Všetko čo je uvedené vyššie, by nemalo cenu bez nášho perfektného tímu, ktorý je vám k dispozícií na zorganizovanie regaty. Najprv sa kontaktujte so Silvio ohľadom rezervácie, potom s Valentina so žiadosťou o regatu a vybavenia dokladov s prístavným kapitanátom, ako aj rezerváciu prístavu , večere, a.i. No a nakoniec s Mario a jeho tímom lodných technikov, ktorý tvoria – Tomo, Marko, Goran a Matko . Títo páni každý týždeň vykonávajú odbornú údržbu a prípravu plavidiel. Jure sa uistí o tom, že motor pracuje ako má a prípadne vyrieši drobné problémy počas týždňovej plavby. Marica má na starosti upratovanie a čistenie lodi.
Kancelária
Naša priestranná kancelária sa nachádza v tichej časti prístavu, oddelene od ostatných. V prednej časti kancelárie je osobitný priestor, na uvítanie hostí, registráciu alebo prípadné občerstvenie. Nachádza sa v nej tabuľka o podujatiach a registrácií účastníkov.